Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

szafki na basenie

Na wielu basenach można spotkać się z tabliczkami, które informują, że właściciel obiektu nie odpowiada za rzeczy pozostawione w szafkach. W przypadku kradzieży lub zniszczenia mienia winę miałby ponosić wyłącznie klient, do którego ono należy. Po czyjej stronie stoją polskie przepisy?

Właściciele obiektów swoje, a prawo swoje

Kupno biletu wstępu na basen powoduje zawarcie umowy o świadczenie usług. Jeśli właściciel obiektu udostępnia klientom szafki, elementem umowy jest również umowa przechowania, w której klient jest zobowiązany zostawić odzież i swoje rzeczy przed skorzystaniem z basenu, a przechowawca ma obowiązek sprawować pieczę nad powierzonymi rzeczami oraz zachować je w nienaruszonym stanie. Krótko mówiąc: to basen ponosi odpowiedzialność w przypadku kradzieży mienia klienta. Nie ma znaczenia, czy usługa przechowania jest płatna, czy też nie. Wywieszenie informacji o odpowiedzialności klienta w żaden sposób nie zwalnia właściciela obiektu z odpowiedzialności za przedmioty umieszczone w szafkach.

Skąd więc tabliczki, które twierdzą zupełnie co innego? Zazwyczaj jest to jeden z dwóch powodów: albo właściciele obiektów nie wiedzą, że prawo wcale nie stoi po ich stronie, albo wywieszają informację o odpowiedzialności klienta, licząc na to, że będą oni bardziej uważać na swoje rzeczy. Warto bowiem pamiętać, że za wszystkie przedmioty pozostawione poza wydzielonymi szafkami (jak również szafkami, których klienci zapomnieli zamknąć) właściciel obiektu już nie odpowiada.

Jak zmniejszyć ryzyko kradzieży i zniszczenia rzeczy klienta?

Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, właściciele obiektów basenowych powinni zdecydować się na szafki dobrej jakości, które będą trudne do sforsowania dla złodzieja. Nasza oferta obejmuje szafki basenowe wykonane na stelażu aluminiowym oraz płyty HPL w dwóch grubościach. Laminat HPL to materiał charakteryzujący się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zginanie czy rozrywanie. Jest również odporny na wilgoć i łatwy w czyszczeniu. W standardzie nasze szafki basenowe zamykane są na zamek mechaniczny, ale na życzenie klienta możemy zastosować zamki wrzutowe i elektroniczne. Wykonujemy szafki o dowolnych wymiarach – z jednym, dwoma lub więcej schowkami – w jednym z wielu kolorów.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze