Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

prysznice

Toalety, umywalnie, a nawet przebieralnie w obiektach sportowych to pomieszczenia stale narażone na podwyższony poziom wilgoci i rozwój groźnych mikroorganizmów. Dlatego materiały użyte do budowy kabin prysznicowych czy sanitarnych w tego rodzaju budynkach muszą być wyjątkowo odporne na działanie wody oraz ułatwiać utrzymanie higieny i czystości. Zabudowy z lekkich płyt HPL oferowane przez Sanipol spełniają pod tym względem najwyższe wymagania.

Budowle sportowe to specyficzna kategoria obiektów architektonicznych, których budowę i funkcjonowanie określają precyzyjne paragrafy prawa budowlanego, przepisów sanitarnych oraz inne szczegółowe akty prawne. Baseny, sale gimnastyczne i fitness, stadiony są stale kontrolowane przez inspektorów odpowiednich służb, a zaniedbania bywają surowo karane. Dlatego właściciele obiektów sportowych muszą ze szczególną uwagę planować zabudowę i funkcjonowania pomieszczeń, w których utrzymują się niekorzystne warunki – zwłaszcza w umywalniach i toaletach.

Pomieszczenia sanitarne w obiektach sportowych i ich wyposażenie muszą być przystosowane do wyższego niż gdzie indziej poziomu wilgoci. Duży ruch i często używane prysznice oraz toalety powodują, że powietrze mimo dobrze działającej wentylacji, może w nich często przekraczać 70 proc. wilgotności. W salach sąsiadujących z nieckami basenów czy saunami parowymi bywa jeszcze gorzej.  W tych warunkach zabudowa wewnętrzna jest stale narażona na negatywne skutki działania wody. Źle zaizolowane drewno, płyty wiórowe czy inne tradycyjne materiały budowlane szybko się wtedy niszczą – ich wytrzymałość ulega osłabieniu w miejscach uszkodzeń i są atakowana przez mikroorganizmy, jak np. pleśnie, grzyby czy bakterie, które w tych warunkach bardzo dobrze się rozwijają. Elementy metalowe są narażone na korozję.

Zabudowa z odpornych płyt HPL

W tej sytuacji do wykonania zabudowy wewnętrznej – kabin WC czy zamykanych stanowisk prysznicowych należy wykorzystać materiały, które są całkowicie odporne na działanie niekorzystnych warunków. Doskonałym rozwiązaniem dostosowanym do pomieszczeń, w których utrzymuje się wysoka wilgotność, są nowoczesne konstrukcje Sanipol z laminowanych płyt HPL wyposażone w nierdzewne dodatki.

Laminaty wytwarzane pod wysokim ciśnieniem (po angielsku: High Pressure Laminate – HPL) i w temperaturze ponad 150°C są całkowicie odporne na działanie wody. Zapewniają to syntetyczne żywice fenolowe i melaminowe użyte do ich produkcji. Wykonane w nowoczesnej technologii płyty coraz chętniej są stosowane m.in. do produkcji mebli, oklein ściennych czy zabudowy w kuchniach i łazienkach. Płyty HPL to materiał długowieczny i z wiekiem nie traci nic ze swoich zalet.

Właściciele obiektów sportowych, którzy zdecydowali się na wykonanie zabudowy z HPL w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, podkreślają także inne walory tego materiału. Płyty z laminatu są niezwykle wytrzymałe i w bardzo wysokim stopniu odporne na uszkodzenia mechaniczne, nawet na akty wandalizmu. Jeśli mimo to dojdzie do zarysowania powierzchni, nie oznacza to osłabienia odporności konstrukcji w tym miejscu. Ten materiał utrzymuje przez lata wysoką wytrzymałość, a przy tym nie traci z wiekiem zalet estetycznych – jego powierzchnia nie blaknie, a kolory nie tracą swojej intensywności.

Powierzchnie łatwe do utrzymania w czystości

Wysoka wilgotność w pomieszczeniach sprzyja rozwojowi groźnych mikroorganizmów jak grzyby i bakterie, które oprócz zagrożeń dla zdrowia, są także źródłem nieprzyjemnego zapachu. To odwieczny problem w niektórych obiektach sportowych, zwłaszcza basenów. Wymaga to od właścicieli utrzymywania w nich czystości i wysokiej higieny. Kabiny prysznicowe czy zabudowa sanitarna z płyt PHL ułatwiają utrzymanie powierzchni w idealnym stanie. Materiał ten jest odporny na działanie związków chemicznych, które zawierają środkach czystości – nawet silne detergenty nie wpływają na strukturę tego materiału.

Duże znaczenie dla utrzymania wysokich standardów sanitarnych ma idealnie równa powierzchnia laminatu. W jego strukturze nie ma w nim nawet mikroskopijnych porów, które mogłyby wchłonąć lub utrzymać wodę. Dzięki temu łatwo wytrzeć ją z powierzchni. Także dlatego brud słabo przyczepia się do powierzchni zabudowy z płyt HPL, a jego usunięcie jest zdecydowanie łatwiejsze niż z tradycyjnych materiałów. Te zalety powodują, że zabudowa z płyt HPL w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności sprzyja utrzymaniu czystości i higieny.

Solidna i odporna konstrukcja kabin

Oferowana przez Sanipol zabudowa z płyt HPL przeznaczona dla obiektów sportowych ma prostą i przemyślaną konstrukcję – jest lekka i łatwa w montażu. Dzięki temu jej postawienie lub rozebranie nie zabiera dużo czasu. To także technologia, która nie jest droga. Znaczenie ma nie tylko konkurencyjna cena materiałów i wybudowania zabudowy pomieszczeń, ale także niskie koszty utrzymania i długowieczność kabin.

Dla obiektów z podwyższoną wilgotnością proponujemy konstrukcje z frontowymi ścianami ustawionymi na stopach – z otwartą przestrzenią przy podłodze i niezabudowaną górą kabin. Ułatwia to m.in. cyrkulację powietrza. Zabudowa może być mocowana bezpośrednio do podłogi za pomocą ceowników, co znacznie zwiększa jej wytrzymałość. Właśnie takie rozwiązania szczególnie chętnie wybierają właściciele obiektów sportowych.

Nasze kabiny są wyposażone w solidnie wykonane akcesoria  – obustronne gałki, zamknięcia z oznaczeniem zajętości czy zawiasami. Wytwarzane są ze stali ocynkowanej lub aluminium anodowanego – materiałów nierdzewnych lub pokrytych zabezpieczeniami chroniącymi przed korozją. Oferujemy je w kilkunastu standardowych kolorach, ale na życzenie klienta możemy pomalować je na dowolną barwę z palety RAL.

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze