Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

kabiny wc

Małe dzieci mają inne potrzeby niż osoby dorosłe. W związku z tym przeznaczone dla nich łazienki powinny być odpowiednio przygotowane. Właściwe przystosowanie kabin WC ułatwi maluchom korzystanie z nich oraz zwiększy bezpieczeństwo dzieci podczas załatwiania podstawowych potrzeb. W poniższym tekście podpowiadamy, w jakie elementy powinny zostać wyposażone kabiny WC, aby mogły z nich swobodnie korzystać małe dzieci.

Dostosowanie łazienek do potrzeb dzieci jest bardzo istotne, zwłaszcza dla maluchów, które dopiero zaczynają korzystać z toalety. Zwiększenie ich bezpieczeństwa oraz komfortu to bardzo ważne kwestie dla każdego rodzica. Zastosowanie udogodnień dla dzieci jest możliwe przede wszystkim w łazienkach publicznych i przedszkolach, ale można je zamontować również w domach prywatnych.

Kabiny WC powinny zapewniać bezpieczeństwo wszystkim osobom, które będą z nich korzystały. W przypadku maluchów najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia jest również wygoda. Dzieci powinny czuć się w łazience komfortowo, aby wszystkie załatwiane w niej czynności kojarzyły się przyjemnie. Dziecko można bowiem łatwo zniechęcić. Dlatego tak ważne okazuje się odpowiednie przystosowanie kabiny do jego potrzeb.

Idealna kabina WC dla maluchów

Kabina WC przeznaczona dla małych dzieci nie powinna być wyposażona w zamki. Osoba dorosła musi mieć możliwość dostępu do malucha w każdym momencie, niezależnie od tego, w jakim ono jest wieku. Najlepiej więc, aby kabiny nie można było zamykać od środka. Jak najbardziej warto zadbać o prywatność dziecka i nie przeszkadzać mu podczas załatwiania potrzeb, ale stała kontrola jest niezbędna. Pozbawienie dziecko możliwości zamknięcia kabiny na zamek zwiększa bezpieczeństwo malucha i umożliwia zareagowanie w razie, gdyby pojawił się jakiś problem.

Kabiny WC dla dzieci wyróżniają się również niższą zabudową niż w przypadku osób dorosłych. Dzięki temu rodzic lub opiekun w każdej chwili może zajrzeć do środka, co także jest istotne ze względu na bezpieczeństwo malucha. To jednak nie oznacza, że ścianki mogą być bardzo niskie. Według prawa zabudowa nie powinna być niższa nic 1,5 m. Taka wysokość umożliwia jednak osobie dorosłej zajrzenie do środka, a dziecku zapewnia prywatność.

Dobrym pomysłem okazuje się również wyposażenie drzwi kabiny WC przeznaczonej dla maluchów w odpowiednie uszczelki. Ich zadaniem jest zapobieganie przytrzaśnięciu palców. Możliwe jest również zamontowanie drzwi na specjalnych zawiasach, które też są bezpieczne dla maluchów. Niestety w przypadku małych dzieci takie wypadki zdarzają się bardzo często. Maluchy nie mają wyczucia, w związku z czym zdarza im się przytrzaskiwać palce drzwiami, co może okazać się bardzo bolesne. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto pomyśleć o odpowiednim sposobie zabezpieczenia drzwi kabiny WC.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze