Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

ścianka

Ścianki giszetowe są bardzo często spotykane w łazienkach i toaletach, znajdujących się w obiektach użyteczności publicznej. W takich pomieszczeniach konieczne jest ustawienie odpowiednich ścianek, aby zapewnić użytkownikom intymność oraz wygodę korzystania z toalety. W poniższym tekście tłumaczymy, czym dokładnie są ścianki giszetowe i jakie jest ich zastosowanie. Sprawdź, w jakim celu najczęściej są wykorzystywane.

Do produkcji ścianek giszetowych stosuje się laminaty HPL lub laminowane płyty wiórowe. Pierwsze z nich doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Stanowią więc doskonały wybór do łazienek, toalet i szatni basenowych. Materiały wykazują odporność na działanie wody, więc nie ma żadnych przeciwwskazań, by zamontować je w takich wnętrzach. Natomiast płyty wiórowe mogą się uszkodzić pod wpływem wody czy wilgoci. Z tego powodu tak ważna okazuje się ich ochrona przed tymi czynnikami. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się jednak laminaty HPL.

Zalety ścianek giszetowych

Zastosowanie ścianek giszetowych wiąże się z licznymi zaletami, w związku z czym cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Przede wszystkim cechuje je wytrzymałość, która jest bardzo ważna w przypadku dobierania materiałów do obiektów użyteczności publicznej. Mają one służyć wielu osobom, w związku z czym powinny być solidne i odporne na różne uszkodzenia. Takie właśnie są ścianki giszetowe. Wyróżniają się one również stabilną konstrukcją, co zapewnia bezpieczeństwo osobom korzystającym z łazienki, toalety, szatni basenowej czy innego pomieszczenia, w którym zastosowano te ścianki.

Możliwe jest wyposażenie każdej ścianki w okucia, składające się z gałki oraz blokady od wewnątrz i od zewnątrz, która wskazuje, czy przestrzeń jest wolna, czy zajęta. Poza tym ścianki składają się z nóżek oraz zawiasów, co zapewnia ich właściwe działanie. Ścianki giszetowe cieszą się dużą popularnością również z tego powodu, że są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

Zastosowanie ścianek giszetowych

Właściwości ścianek giszetowych pozwalają na ich wykorzystanie na różne sposoby. Najczęściej są stosowane w przypadku kabin WC, kabin prysznicowych czy kabin znajdujących się w przebieralniach. Umożliwiają stworzenie wysokiej jakości, praktycznej kabiny, najczęściej w obiekcie użyteczności publicznej. Doskonale sprawdzają się m.in. w teatrach, siłowniach, basenach czy galeriach handlowych. Można je znaleźć również w przedszkolach, ponieważ zapewniają bezpieczeństwo i ładnie się prezentują.

Ścianki giszetowe dostępne są w różnych rozmiarach oraz kolorach. Z łatwością można dopasować je do indywidualnych potrzeb. Dlatego stanowią świetny wybór do przedszkola. Dzieci uwielbiają barwne elementy i z pewnością lepiej będą się czuły w otoczeniu kolorowych ścianek. Poza tym na ściankach możliwe jest umieszczenie dowolnych grafik, co jeszcze bardziej je uatrakcyjnia i sprawia, że nadają się do pomieszczeń wykorzystywanych przez dzieci, ale nie tylko.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze