Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

płyta wiórowa

Do wykonywania zabudowy w łazienkach oraz szatniach basenowych bardzo często wykorzystywane są płyty wiórowe. Materiały wyróżniają się wysoką jakością i dużą wytrzymałością, w związku z czym są tak chętnie stosowane w pomieszczeniach, z których korzysta wiele osób. Dzięki nim możliwe jest tworzenie m.in. trwałych ścianek kabin WC, a także przegród umieszczanych między pisuarami. Czytając poniższy tekst, dowiesz się, czy płyta wiórowa jest również wodoodporna.

Płyty wiórowe stanowią świetną alternatywę dla płyt gipsowo-kartonowych. Bardzo chętnie są stosowane w łazienkach, toaletach oraz szatniach basenowych. Ich liczne zalety sprawiają, że materiały zyskały ostatnio tak dużą popularność. Najczęściej są stosowane do tworzenia zabudowy, służącej do wyznaczania przestrzeni, ale nie tylko. Używa się ich również do produkcji różnych mebli czy obudowania instalacji. W ten sposób możliwe jest urządzenie estetycznej przestrzeni.

Płyty wiórowe najchętniej są wykorzystywane w obiektach użyteczności publicznej. Stosowane są głównie w pomieszczeniach o natężonym ruchu. Świetnie sprawdzają się do wykonywania ścianek kabin WC, a także do przegród między toaletami czy pisuarami.

Charakterystyka płyt wiórowych

Płyty wiórowe są materiałami drewnopochodnymi. Powstają z suchych wiórów drzewnych, które są klejone oraz prasowane z użyciem dużego ciśnienia i wysokiej temperatury. W ten sposób powstają solidne i odporne na uszkodzenia materiały. Ich cechą charakterystyczną jest waga – płyty wiórowe są bardzo lekkie, w związku z tym z łatwością można je przenosić i transportować. Poza tym okazują się proste w obróbce. W tym celu wystarczy wykorzystać jedynie zwykłe narzędzia monterskie. Płyty wiórowe wyróżniają się również dobrymi właściwościami akustycznymi oraz termicznymi. Bardzo szybko można je zamontować, co stanowi dużą oszczędność czasu. Warto zaznaczyć również to, że te materiały nie są drogie.

Czy płyty wiórowe mogą być narażone na kontakt z wodą?

Płyty wiórowe mają wiele zalet, co sprawia, że wykonywane z nich zabudowy są chętnie montowane w łazienkach i szatniach basenowych. To jednak nie oznacza, że materiały są odporne na działanie wody. Wręcz przeciwnie, mogą się uszkodzić pod wpływem wilgoci. Dlatego tak ważne okazuje się ich odpowiednie zabezpieczanie. W tym celu można wykonać izolacje ich powierzchni od zewnątrz za pomocą dodatkowych materiałów. Wystarczy nakleić lakier lub wykorzystać odpowiednie farby, ale możliwe jest też zastosowanie innych sposobów na ochronę płyt wiórowych. Zabezpieczenie staje się jednocześnie dekorację, sprawiającą, że zabudowa jeszcze lepiej się prezentuje.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze