Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

WC wentylacja

Odpowiednio dopasowana i zamontowana wentylacja ma duże znaczenie. Dzięki niej możliwe jest bowiem odświeżenie pomieszczenia, a także usunięcie nieprzyjemnych zapachów. Z tego powodu tak istotna okazuje się ona w zabudowie kabiny WC, zwłaszcza w miejscach publicznych, gdy z toalety korzysta wiele osób. Jeśli zastanawiasz się nad rodzajem wentylacji, przeczytaj poniższy tekst. Podpowiadamy, jaką warto wybrać do zabudowy kabiny WC.

Głównym celem wentylacji montowanej w kabinie WC jest usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Z toalet w miejscach publicznych korzysta dużo osób w ciągu dnia. Niemożliwe jest więc sprawdzanie i sprzątanie tego miejsca co kilkanaście minut, a niestety w tym czasie mogą się tam zgromadzić brzydkie zapachy. Dlatego tak ważne jest zamontowanie odpowiednio dopasowanej wentylacji, która skutecznie poradzi sobie z tym problemem. Prawidłowo dobrana zapewni świeżość w każdej kabinie WC.

Dopasowanie odpowiedniej wentylacji do zabudowy kabiny WC

Dostępne są dwa rodzaje wentylacji, nad którymi warto się zastanowić. Sposób odświeżania pomieszczenia powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb. Dlatego przed podjęciem decyzji zapoznaj się z charakterystyką zarówno wentylacji grawitacyjnej, jak i mechanicznej. Pierwsza z nich jest bardzo często wybierana do różnych obiektów. Polega na zamontowaniu specjalnej kratki wentylacyjnej pod sufitem. Prowadzi ona do przewodu, który wychodzi na dach. Taka wentylacja działa samoczynnie, co oznacza, że powietrze z kabiny WC jest wyciągane na zewnątrz przez odpowiedni przewód wentylacyjny. Do prawidłowego działania wentylacji grawitacyjnej konieczne jest jednak zapewnienie stałego dopływu powietrza, co oznacza, że w zabudowie kabiny powinny się znaleźć małe dziurki lub wcięcie. Do tego rodzaju wentylacji nie sprawdzają się więc ścianki zabudowane od sufitu aż do samej podłogi, bez żadnych szczelin.

Drugim rodzajem wentylacji, którą można zamontować w łazience, jest wentylacja mechaniczna. Często stanowi ona uzupełnienie wentylacji grawitacyjnej. W przypadku tej opcji trzeba zamontować nie kratkę wentylacyjną, a mały wiatrak, którego zadaniem jest wyciąganie powietrza na zewnątrz. Wentylator mechaniczny można podpiąć do włącznika światła w kabinie WC, dzięki czemu będzie się on uruchamiał wyłącznie podczas korzystania z toalety. Istnieje również możliwość ustawienia wyłączania się wentylatora po kilku minutach od wyłączenia światła, co umożliwia wietrzenie kabiny jeszcze po wyjściu osoby. W ten sposób nieprzyjemne zapachy mogą być skutecznie usunięte.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze