Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

certyfikat-higieniczny

Kabiny sanitarne to niezbędny element wyposażenia w miejscach publicznych, takich jak szkoły, uczelnie, biura czy centra handlowe. Aby zapewnić użytkownikom właściwe warunki higieniczne, kabiny sanitarne muszą spełniać określone normy i posiadać odpowiednie certyfikaty. W poniższym tekście mówimy o tym więcej – sprawdź, czym powinny wyróżniać się kabiny, aby mogły być dopuszczone do użytku w przestrzeniach publicznych.

Czym są certyfikaty higieniczne?

Certyfikat higieniczny to dokument potwierdzający, że dany produkt lub urządzenie spełnia określone wymagania związane z higieną i bezpieczeństwem użytkowania. Certyfikaty te wydawane są przez instytucje państwowe oraz niezależne organizacje zajmujące się kontrolą jakości i bezpieczeństwem produktów.

Jakie certyfikaty powinny posiadać kabiny sanitarne?

Kabiny sanitarne powinny posiadać przede wszystkim certyfikat PZH (Państwowy Zakład Higieny). Jest to dokument potwierdzający, że dana kabina spełnia wymagania sanitarno-higieniczne oraz jest bezpieczna w użytkowaniu. Jeśli zostanie wystawiony, to oznacza, że dana przestrzeń w żaden sposób nie zagraża zdrowiu osób korzystających z niej, a także środowisku.

Kabina sanitarna powinna również posiadać certyfikat CE, który potwierdza zgodność z wymaganiami Unii Europejskiej dotyczącymi bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Certyfikat CE dotyczy kabiny jako produktu w całości, a nie tylko jej poszczególnych elementów.

Innym ważnym certyfikatem jest certyfikat jakości produkcji. Potwierdza on, że kabina została zaprojektowana zgodnie z wymaganiami sanitarnymi i higienicznymi, a także że wykonano ją zgodnie z określonymi standardami i spełnia wszelkie wymagania jakościowe.

Istotna jest także regularna kontrola techniczna kabiny sanitarnej oraz jej dezynfekcja. Pozwala to utrzymać odpowiednie warunki higieniczne wewnątrz kabiny.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze