Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

szafki w szatni basenowej

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak optymalnie wykorzystać przestrzeń w szatni basenowej? Szafki basenowe to nie tylko miejsce na przechowywanie rzeczy osobistych, ale także ważny element zagospodarowania przestrzeni, który wpływa na komfort i funkcjonalność całego obiektu. W artykule przyjrzymy się różnym sposobom konfiguracji szafek basenowych, pozwalającym na lepsze wykorzystanie powierzchni, zwiększenie bezpieczeństwa oraz poprawę estetyki wnętrza.

Rodzaje szafek basenowych

Najpopularniejsze rodzaje szafek basenowych to te wykonane z HPL. Wyróżniają się trwałością i solidnością, doskonale sprawdzają się w różnych obiektach sportowych, w tym na basenach. Wykonane są z laminowanej płyty o wysokiej gęstości, odpornej na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz promieniowanie UV. Dzięki temu szafki zachowują swój wygląd i funkcjonalność przez wiele lat.

Charakterystyczną cechą szafek basenowych z HPL jest również ich odporność na korozję i szkodliwe działanie chemikaliów stosowanych w obiektach basenowych. Meble te są również łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji, co jest kluczowe w przypadku budynków użyteczności publicznej.

Układ szafek basenowych

Postawienie szafek basenowych w odpowiednich miejscach jest kluczowe dla stworzenia funkcjonalnej i przyjaznej przestrzeni dla użytkowników. Warto pamiętać o kilku zasadach:

  • szafki powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby umożliwić swobodne poruszanie się między nimi. Przestrzeń między rzędami szafek powinna wynosić co najmniej 120 cm,
  • w przypadku dużej liczby szafek warto zastosować system ich numerowania, co ułatwi odnalezienie swojej szafki przez użytkowników,
  • dla osób niepełnosprawnych warto przewidzieć specjalne, łatwo dostępne szafki,
  • szafki powinny być wyposażone w solidne zamki, najlepiej magnetyczne lub na kartę, które zapewnią bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów.

Zastosowanie modułowej konstrukcji

Modułowe systemy szafek basenowych pozwalają na dowolne ich konfigurowanie, dzięki czemu można dostosować ilość i układ szafek do wielkości i potrzeb użytkowników obiektu. Do wyboru są różne rozmiary i rodzaje szafek, które można łączyć ze sobą według indywidualnych potrzeb. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie zarówno kompaktowego, jak i przestronnego rozwiązania, idealnie wpisującego się w istniejącą aranżację wnętrza.

Optymalizacja przestrzeni pionowej

W przypadku ograniczonej powierzchni warto wykorzystać przestrzeń pionową, stosując szafki wielopoziomowe. Takie rozwiązanie umożliwia przechowywanie większej ilości rzeczy na mniejszej powierzchni. Wysokie szafki warto umieścić wzdłuż ścian, aby nie blokować swobodnego poruszania się użytkowników.

Aby nadać szatni basenowej indywidualny charakter, warto zastosować szafki o różnych kolorach i wzorach. Można również dodać grafikę przedstawiającą np. motywy sportowe lub logo klubu. Taka personalizacja ułatwia również orientację w przestrzeni oraz wpływa na lepszą identyfikację z obiektem.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze