Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

okładzina ścienna w sypialni

Wybór odpowiednich materiałów wykończeniowych do mieszkania bywa nie lada wyzwaniem. Z jednej strony dobrze, aby były one trwałe i estetyczne, z drugiej – muszą być funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu czystości. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się okładziny ścienne HPL. Czym się wyróżniają i kiedy warto zastosować je w swoim mieszkaniu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Cechy okładzin ściennych HPL

Okładziny ścienne HPL to innowacyjne, wielowarstwowe laminaty produkowane pod wysokim ciśnieniem. Składają się z kilku warstw papieru kraft impregnowanego żywicami fenolowymi oraz dekoracyjnych arkuszy papieru nasączonych żywicami melaminowymi. Dzięki takiej strukturze są nie tylko odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale także na działanie wilgoci, wysoką temperaturę, promieniowanie UV czy nawet działanie chemikaliów. Okładziny te można zatem z powodzeniem stosować wewnątrz mieszkań.

Estetyka i różnorodność wzorów

Jednym z głównych atutów okładzin ściennych HPL jest ich atrakcyjny wygląd. Producenci oferują szeroki wybór wzorów, kolorów i faktur, co pozwala na idealne dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb i gustu. Dzięki temu można uzyskać efekt, który będzie harmonijnie współgrał z resztą wystroju wnętrza.

Aplikacje w różnych pomieszczeniach mieszkania

Okładziny ścienne HPL sprawdzą się w wielu miejscach w mieszkaniu. Szczególnie polecane są do zastosowania w łazienkach, kuchniach oraz pomieszczeniach gospodarczych. W tych pomieszczeniach bowiem istnieje największe ryzyko zamoczenia ścian czy występowania zabrudzeń trudnych do usunięcia. Właściwości okładzin HPL sprawiają, że są one łatwe w utrzymaniu czystości, a także odporne na wilgoć czy temperatury.

W łazience można zastosować okładziny HPL na ścianach jako zamiennik dla kafelków lub płytek ceramicznych. Dzięki swojej odporności na wilgoć i pleśń są idealne do codziennego użytkowania. W kuchni natomiast mogą stanowić alternatywę dla tradycyjnych płytek nad blatem czy nawet jako element dekoracyjny na frontach meblowych.

Montaż i pielęgnacja okładzin ściennych HPL

Montaż okładzin ściennych HPL nie wymaga wyspecjalizowanych narzędzi ani doświadczenia w tym zakresie. W zależności od systemu mocowania można je przykleić bezpośrednio do ściany, zamocować na specjalnych listwach czy też za pomocą łączników punktowych. Wszystkie te metody są łatwe w realizacji, a sam montaż przebiega sprawnie.

Pielęgnacja okładzin HPL również nie przysparza problemów. Wystarczy przecierać je wilgotną szmatką z delikatnym detergentem, aby utrzymać czystość i estetykę. Ponadto nie ma potrzeby stosowania impregnatów ani innych środków chemicznych do ochrony powierzchni. Na pewno ma to duże znaczenie dla wszystkich osób, nic więc dziwnego, że obecnie te produkty cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze