Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

dzieci myjące ręce

Toalety odgrywają bardzo ważną rolę zarówno w przedszkolach, jak i szkołach. Przed projektantami i producentami wyposażenia toalet stoi niełatwe zadanie, ponieważ muszą dostosować zabudowę WC oraz wszystkie inne elementy całej konstrukcji do użytkowników w różnym przedziale wiekowym, z uwzględnieniem ich warunków fizycznych. Zarówno najważniejsze elementy, takie jak kabiny czy umywalki, jak i najmniejsze akcesoria, m.in. podajniki do papieru, powinny być jak najlepiej zaplanowane i wykonane.

Podczas projektowania i wykonawstwa niezbędne jest zwrócenie uwagi na wszystkie kryteria, które ułatwiają dzieciom korzystanie z toalet, ponieważ to decyduje nie tylko o komforcie ich użytkowania, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie.

Zabudowa WC dla najmłodszych

Zabudowa WC powinna być dostosowana nie tylko do wieku użytkowników, ale również do ich liczby. W tym przypadku bardzo ważne jest, aby przedstawiciele danego przedszkola byli w stanie określić, ile dzieci (przynajmniej w przybliżeniu) będzie korzystać z toalety. Cała przestrzeń toalety zostanie wówczas zaplanowana pod konkretną liczbę przedszkolaków, co pozwoli na optymalne zaaranżowanie i wykorzystanie pomieszczenia.

Poszczególne kabiny muszą być rzecz jasna dostosowane do średniej wysokości użytkowników, co w tym przypadku oznacza, że będą nieco niższe niż dla dorosłych. Dokładne rozmiary takiej kabiny są sprecyzowane przez wymogi techniczne. Standardowo jest to 80 cm szerokości, 150 cm wysokości i 110 cm głębokości.

Zwykle bardzo ważnym elementem jest również zewnętrzny zamek, dzięki któremu opiekunowie będą w stanie otworzyć drzwi z zewnątrz w przypadku ewentualnego zatrzaśnięcia dziecka w środku. Pod względem bezpieczeństwa należy również zwrócić szczególną uwagę na ewentualne poparzenia, które mogą się zdarzyć, gdy przedszkolaki nieumiejętnie będą regulować temperaturę wody podczas mycia rąk. W tym przypadku optymalnym rozwiązaniem jest zamontowanie baterii z automatycznym termostatem.

Producenci zabudowy WC do przedszkoli i szkół zwykle dostosowują oferowane wyposażenie adekwatnie do potrzeb i uwarunkowań przyszłych użytkowników. Oferują więc stosunkowo małe urządzenia sanitarne, z którymi dzieci radzą sobie znacznie lepiej, więc są one dla nich bezpieczne.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze