Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

blaty w toaletach publicznych

Wybierając materiał na blat przeznaczony do montażu w domowym zaciszu, zwracamy uwagę przede wszystkim na estetykę. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli chodzi o blaty instalowane w toaletach publicznych – w ich przypadku należy skupić się na innych cechach. Podpowiadamy, czym kierować się przy doborze materiału do wykonania blatów do toalety publicznej, a także jakie tworzywo najlepiej spełnia owe kryteria.

Na co należy zwrócić uwagę przy doborze materiału na blaty do toalety publicznej?

Blaty w toaletach publicznych podlegają intensywnemu użytkowaniu – codziennie korzystają z nich setki, a nawet tysiące osób. Wybierając materiał na blaty do toalety publicznej, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Nie mniej ważna jest odporność na wodę i parę wodną oraz silne środki dezynfekujące stosowane w publicznych toaletach. Jeśli chodzi o umywalki, to powinny być one wmontowane w blaty. Dzięki temu będą nie tylko dodatkowo chronione przed uszkodzeniem, ale powstanie również dodatkowa powierzchnia, na której osoby korzystające z toalety będą mogły coś postawić.

Postaw na blaty pod umywalki z płyty HPL!

Jak napomknęliśmy we wstępie, do produkcji blatów w toaletach publicznych polecane są inne materiały niż w przypadku blatów łazienkowych instalowanych w prywatnych mieszkaniach. W warunkach domowych, a więc standardowego użytkowania, z powodzeniem sprawdzą się takie tworzywa jak drewno, kamień czy stelaż z płyt gipsowo-kartonowych oklejony płytkami. Z naszego doświadczenia wynika, że w przypadku toalet publicznych najlepszym wyborem będą płyty HPL. Przemawia za tym kilka argumentów. Dzięki procesowi produkcji, w którego trakcie warstwy papieru impregnowanego żywicą prasowane są w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury, laminat HPL charakteryzuje się wysoką trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowanie specjalnych powłok ochronnych sprawia zaś, że płyty HPL są odporne na działanie wilgoci, promieniowania słonecznego i innych czynników atmosferycznych. Zalety użytkowe HPL idą w parze z estetyką. Blaty pod umywalki z laminatu HPL wykonujemy na konstrukcji ze stali ocynkowanej bądź malowanej proszkowo, a następnie wykańczamy je blendą/fartuchem zasłaniającym konstrukcję. Nasze blaty dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można dopasować je do każdego wnętrza.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze