Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

blat umywalkowy

Wśród materiałów wykorzystywanych do konstrukcji nowoczesnych blatów umywalkowych coraz większą popularnością cieszą się wodoodporne płyty HPL. Wykonane z nich nowoczesne konstrukcje spełniają wysokie oczekiwania wielu osób, którym zależy na atrakcyjnej aranżacji łazienki. Jednak oprócz estetycznego wyglądu jedną z największych zalet powierzchni laminowanych jest wyjątkowa łatwość z jaką można utrzymać obudowy zlewu w czystości.

Zarówno w mieszkaniach, jak i w budynkach publicznych blaty pod umywalki muszą spełniać funkcje dekoracyjne i praktyczne. Architekci wnętrz coraz chętniej sięgają po trwałe płyty laminowane, ponieważ są one łatwe w modelowaniu i dostępne w wielu wzorach. Użytkownicy, którzy mają już do czynienia z tym materiałem w zabudowie łazienki, bardzo cenią sobie jednak również łatwość z jaką można z niego usuwać zabrudzenia czy wycierać rozlaną wodę.

Blaty odporne na wodę

Płyty HPL nie chłoną wody – to jedna z najważniejszych zalet surowców wykorzystanych do ich wytwarzania. Choć o ich wyglądzie decyduje osłona wykonana z papieru ozdobnego, to jest on całkowicie zatopiony w przezroczystej żywicy melaminowej – substancji niezwykle twardej i nieprzepuszczalnej. To ona styka się z wodą, tłuszczami i innymi zabrudzeniami, a także z chemicznymi środkami czystości w czasie mycia powierzchni.

Żywica melaminowa jest odporna nie tylko na działanie wody, ale także temperatury i promieniowania UV. To dzięki tym właściwościom blaty przez lata zachowują swój pierwotny wygląd – nie blakną, nie przecierają się, nie kruszeją. Płyty laminowane są odporne na długotrwałe działanie wilgoci i z tego powodu chętnie wykorzystuje się ten materiał do zabudowy nie tylko w łazienkach, ale i w kuchniach, a nawet na basenach. Utwardzona żywica tworzy bardzo wytrzymałą i równą powierzchnię, która nie posiada żadnych porów. Nie tylko więc nie absorbuje wody, ale równocześnie zabrudzenia nie przywierają do niej zbyt mocno. Taka budowa powoduje również, że na gładkiej powierzchni nie rozwijają się mikroorganizmy jak pleśnie i grzyby.

Łatwe czyszczenie gładkich powierzchni

Blaty umywalkowe z płyt HPL są odporne na działanie detergentów i innych środków czystości o mocnym działaniu używanych zwykle w łazienkach i kuchniach. Nie blakną nawet po wielu latach przecierania mocnymi gąbkami czy ostrymi ścierkami nasączonymi silną chemią, a ich powierzchnia nie ściera się i nie niszczy. Przez cały czas zachowują swoją wysoką odporność i atrakcyjny wygląd.

W przeciwieństwie dla blatów drewnianych nie trzeba ich konserwować. Zresztą zatopiona w żywicy ozdobna okleina papierowa może doskonale imitować strukturę drewna czy innych materiałów, dlatego uchodzi za bardzo atrakcyjny materia dekoracyjny.

Powierzchnia blatów umywalkowych z płyt HPL jest doskonale gładka i dlatego zmywanie brudów, tłustych plam czy wycierane rozlanej wody jest zdecydowanie łatwiejsze niż utrzymanie w czystości np. obudowy umywalki zakończonej terrakotą czy płytkami ceramicznymi. Tam zabrudzenie mocno przywierają do fug i usuwa się je o wiele trudniej.

Zabudowa całej łazienki

Zabudowa podblatowa wykonana z płyt laminowanych charakteryzuje się podobnymi zaletami. Zastosowanie tego samego materiału do szafek i na blaty dobrze harmonizuje jako całość. Ułatwia także utrzymanie czystości, co jest szczególnie istotne w toaletach publicznych o dużym ruchu. Powierzchnie z tego samego materiału sprząta się prościej i szybciej, można stosować do nich te same środki czystości.

Dlatego właściciele dużych centrów handlowych, biurowców czy obiektów sportowych chętnie decydują się aranżować całe wnętrza łazienek publicznych w zabudowie z płyt laminowanych. Kabiny WC czy prysznicowe, blaty i szafki z tych materiałów można spotkać także na dworcach, lotniskach czy w szkołach. O popularności lekkiej zabudowy z HPL decydują także ich inne zalety, jak łatwość w montażu, lekka konstrukcja i mniejsze wydatki na budowę i utrzymanie.

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze