Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Szafki ubraniowe i zamykane schowki to niezbędne wyposażenie w szkołach, obiektach sportowych, zakładach pracy i w wielu innych instytucjach publicznych. To meble często bardzo intensywnie użytkowane, więc powinny być wykonane w sposób solidny i z wytrzymałych materiałów – zwłaszcza gdy muszą służyć w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Dlatego coraz większe uznanie zdobywają szafki z nowoczesnego, odpornego materiału – płyt HPL.

Zorganizowanie pomieszczeń do zmiany ubrań w licznych instytucjach jest wręcz obowiązkowe, a ich wielkość i wyposażenie określają szczegółowe przepisy – zresztą funkcjonowanie szkół, basenów czy siłowni bez przebieralni jest po prostu niemożliwe. Administratorzy tych obiektów zamawiają estetyczne zabudowy z szafek i innych mebli, które muszą być jednocześnie funkcjonalne i trwałe. Przez długie lata królowały konstrukcje metalowe, ale zaczął je wypierać materiał pod wieloma względami lepszy od tradycyjnych rozwiązań – płyty laminowane z żywic formowanych pod bardzo wysokim ciśnieniem (High Pressure Laminate – HPL). Szafki basenowe HPL okazały się konstrukcjami, które nie tylko doskonale radzą sobie w wiecznie zawilgoconych pomieszczaniach, ale także nadają się do przebieralni w innych warunkach. Konstrukcje z laminatu są więc obecnie powszechnie wykorzystywane także w zakładach pracy, biurach czy szkołach.

Szafki ubraniowe w obiektach sportowych i rekreacyjnych

Zawody sportowe zaczynają się i kończą w szatni. Bez dobrze urządzonego pomieszczenia do przebierania nie można sobie dziś wyobrazić nowoczesnych obiektów sportowych. Nawet przy boiskach, które jeszcze do niedawna miały tylko płytę do gry, stawiane są dziś specjalnie wyposażone kontenery lub małe budynki, w których zawodnicy mogą w przyzwoitych warunkach myć się i zmienić stroje.

Niezbędnym wyposażeniem garderoby dla sportowców są zestawy zamykanych szafek ubraniowych, w których można powiesić odzież oraz ułożyć buty i torby. To wymaga odpowiedniej przestrzeni do przechowywania, ale jednocześnie cała zabudowa nie może zajmować zbyt dużej części szatni. Dodatkowo właściwie wyposażona szatnia powinna mieć także ławki do siedzenie podczas przebierania. Takie możliwości dają zestawy zamykanych szafek z siedzeniami oferowane przez Sanipol.

Najlepszymi rozwiązaniami dla obiektów sportowych będą zestawy pionowych komór na ubrania (typ zabudowy S1) lub konstrukcja, w której główna komora jest podzielona na dwie równe części zamykane drzwiczkami w kształcie litery L (typ zabudowy L). Ilość szafek ustawionych w jednym ciągu zależy tylko od parametrów pomieszczenia, a stojące w szeregu moduły mogą zajmować całą długość ściany szatni. Wszystkie komory zamykane są drzwiczkami z wmontowanymi zamkami.

Ustawienie szafek z płyt laminowanych w szatniach hal sportowych czy siłowniach daje dodatkowo możliwość estetycznego i spójnego urządzenie pozostałych pomieszczeń socjalnych w podobnym charakterze. Z tego samego materiału wykonywana jest także zabudowa WC, kabiny pryszniców czy blaty umywalek. Na zlecenia indywidualne Sanipol realizuje kompleksowe wyposażenia do wszystkich takich pomieszczeń.

Zabudowa szatni w zakładach pracy

Przepisy BHP nakładają na pracodawcę obowiązek zapewniania dostępu do szafek w miejscu pracy, gdy personel zobowiązany jest do zakładania stroju roboczego. Polskie normy określają nawet wymiary komór do przechowywania ubrań np. ich wysokość powinna wynosić 180 cm. Liczba miejsc do przechowywania ubrań musi być dostosowana do liczby zatrudnionych pracowników – każdy powinien mieć swoją zamykaną komorę.

Najlepszym rozwiązaniem dla pracodawców jest urządzenie szeregowej zabudowy z przestrzeniami na rzeczy osobiste. To najlepszy sposób na praktyczne wykorzystanie przestrzeni w przebieralni. Wielu właścicieli zakładów pracy musi zwracać szczególną uwagę na materiały, z których wykonana jest tego typu zabudowa. Zależy im szczególnie, aby była ona trwała i łatwo zmywalna. Te warunki doskonale spełniają lekkie konstrukcje z laminowanych płyt HPL, które są odporne na niekorzystne warunki i uszkodzenia mechaniczne. Przez lata zachowują żywe, intensywne kolory i nie blakną nawet na słońcu. Materiał jest także odporny na działanie detergentów i łatwo usuwa się brud z jego powierzchni.

Sanipol oferuje zestawy szafek z płyt laminowanych o wymiarach komór 400x415x1800 mm spełniających wymagania polskich norm higieny i pracy. W środku wyposażone są one dodatkowo w półkę i dwuramienny wieszak. Zamyka się je na zamek mechaniczny, ewentualnie elektroniczny

Szafki i schowki dla szkół i przedszkoli

Zamykane szafki na ubrania oraz schowki na podręczniki, przybory i rzeczy osobiste są coraz częściej udostępniane uczniom. Dyrektorzy szkół przy aprobacie rodziców chętnie wyposażają placówki w zamykane zabudowy z indywidualnym dostępem zamiast dotychczasowych otwartych szatni. Dzięki nim młodzież nie musi niepokoić się o pozostawione rzeczy, może także zostawiać w szkole przedmioty, których nie potrzebuje w domu.

Do przechowywania ubrań w szatniach szkolnych polecamy przede wszystkim nasze modele szafek S1 i L. Pierwszy z nich to prosta, pionowa komora z półką i wieszakiem, drugi to podwójna komora podzielona na dwie części w kształcie litery L. Możliwy jest montaż takiej zabudowy z ławką do siadania w czasie przebierania. Szkoły często decydują się także na mniejszych rozmiarów zamykane schowki. Główna komora w takich wypadkach ma podobną wysokość jak szafka ubraniowa (180 cm), ale jest ona dzielona na równe przestrzenia zamykane dopasowanymi drzwiczkami – na dwie części (wersja S2) lub pięć części (wersja S5). Tego typu zabudowa dobrze sprawdza się w klasach lekcyjnych i na korytarzach szkolnych.

Sanipol wykonuje zabudowy dopasowane do warunków i potrzeb klientów. Możliwe jest ustawienie szafek z różnymi typami komór obok siebie – zarówno przeznaczonych na ubrania, jak i na przybory szkolne. Dostosowujemy zabudowę również do potrzeb dzieci w przedszkolach.

Zalety zabudowy z płyt HPL

Zabudowa z płyt HPL wyróżnia się trwałością i wytrzymałością. Przez lata opiera się uszkodzeniom mechanicznym, łatwo się ją czyści i utrzymuje standardy higieniczne. Oferowane przez naszą firmę konstrukcje są lekkie i łatwo się je zestawia w moduły. Bez większych problemów można je także demontować i przestawiać w inne miejsca.

Kolory zapewnia płytom zatopiony w nich barwiony papier, który nie blaknie i nie traci z czasem intensywności. Oprócz wersji standardowych można zamawiać u nas także szafki i kabiny w różnych odcieniach i zestawach kolorów. Klientom przedstawiamy bogaty wybór wystroju zabudowy z płyt HPL.

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze