Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

pisuary z przegrodami

Toalety publiczne są nieodłącznym elementem naszego życia, ale często bywają źródłem dyskomfortu i obaw dotyczących prywatności. Aby temu zaradzić, wiele z nich wyposażonych jest w pisuary z przegrodami. Takie elementy zapewniają użytkownikom większą swobodę, a także mają wpływ na poprawę higieny. W tym tekście przedstawiamy zalety zastosowania przegród pisuarowych i omawiamy dostępne rodzaje tych produktów.

Higiena dzięki pisuarom z przegrodami

Pisuary z przegrodami zostały zaprojektowane w celu poprawy higieny w toaletach publicznych. Dzięki oddzieleniu każdego pisuaru od sąsiadujących następuje reedukacja ilości bakterii przenoszonych przez powietrze, które mogą być rozprowadzane pomiędzy osobami korzystającymi z toalety. Jest to szczególnie ważne w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak lotniska, galerie handlowe czy stadiony. Dodatkowo pisuary z przegrodami zmniejszają ryzyko skażenia krzyżowego pomiędzy użytkownikami, ponieważ zapobiegają kontaktom użytkowników z płynami ustrojowymi innych osób.

Przegrody pisuarowe pomagają również zmniejszyć ryzyko zachlapania, które może wystąpić, gdy ktoś korzysta z nieosłoniętego pisuaru. Dzieje się tak dlatego, że przegrody działają jak bariera pomiędzy użytkownikiem a miską. W rezultacie woda, która się z niej wylewa, jest zatrzymywana w przegrodzie, a nie rozprzestrzenia się po podłodze toalety. Pomaga to utrzymać czystość i higienę w toaletach publicznych.

Różne rodzaje przegród do pisuarów

Istnieje kilka różnych typów przegród dostępnych dla pisuarów. Najpopularniejszym rodzajem jest przegroda pełnowymiarowa, która pokrywa całą długość pojedynczej miski pisuarowej. Przegrody te są zazwyczaj wykonane z plastiku lub metalu i są łatwe w czyszczeniu. Inne typy przegród obejmują elementy o połowie długości, pokrywające tylko połowę pojedynczej miski pisuarowej, a także przegrody narożne, które pokrywają dwie sąsiadujące miski pisuarowe. Dostępne są również przegrody montowane na ścianie, przymocowane bezpośrednio za każdą miską pisuarową.

Przepisy i wytyczne dotyczące montażu przegród

Podczas instalowania przegród w toaletach publicznych, należy przestrzegać kilku przepisów i wytycznych. Wszystkie przegrody muszą spełniać lokalne przepisy budowlane i powinny być bezpiecznie zamontowane, aby zapewnić, że nie będą się poruszać ani przesuwać podczas użytkowania. Ważne jest również, by były łatwe w utrzymaniu czystości, co pozwoli zwiększyć poziom higieny w toaletach publicznych. Wszystkie przegrody pisuarowe muszą być zainstalowane w odległości co najmniej dwóch metrów od siebie, aby zapewnić odpowiednią prywatność.

Zastosowanie pisuarów z przegrodami gwarantuje liczne korzyści dla toalet publicznych pod względem higieny i prywatności. Pomagają one zmniejszyć ilość bakterii, a jednocześnie powstrzymują wszelkie rozpryski, które mogą wystąpić podczas użytkowania. Duży wybór przegród sprawia, że na pewno znajdziesz model odpowiedni do danego obiektu.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze