Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

pisuary

Przegrody między pisuarami można spotkać coraz częściej w wielu męskich toaletach publicznych. Montuje się je po to, aby podnosiły poczucie intymności i komfortu u osób, które odwiedzają sanitariaty. Dobrze spełniają swoją rolę zwłaszcza w dużych budynkach, w których panuje ożywiony ruch. Na ich instalacje decydują się przede wszystkim firmy i instytucje, którym zależy na dobrym wizerunku w oczach odwiedzających ich gości.

Żadne przepisy sanitarne, ani budowlane nie wymagają od właścicieli budynków publicznych instalowania w toaletach przegród pisuarowych, a mimo to spotyka się je coraz częściej. Można powiedzieć, że popularność parawanów rośnie wraz z wyższym poziomem aranżacji oraz poprawą czystości w ogólnodostępnych ubikacjach. Pozytywny trend wyznaczyły duże centra handlowe, multipleksy kinowe czy lotniska nastawione na przyjmowanie wielu gości, a w ślad za nimi poszły m.in. urzędy, dworce czy obiekty sportowe. W każdym razie przegrody pisuarowe są dziś zainstalowane w ogromnej liczbie męskich toalet publicznych i dobrze spełniają swoja rolę.

Z czego wykonać przegrody pisuarowe?

Przegrody między pisuarami to technicznie bardzo proste elementy wyposażenia. Najczęściej składają się z jednego kawałka płyty, który jest przymocowany w minimum dwóch miejscach do ściany. To stabilne, trwałe i odporne konstrukcje, ale można je jeszcze wzmocnić dodając stopkę podtrzymującą od strony podłogi.

Ważne są materiały, z których powstają przegrody – powinny być wytrzymałe i pozwalać na łatwe czyszczenie środkami chemicznymi np. detergentami. Ich powierzchnia musi być odporna na negatywne działanie wilgoci, ponieważ w toaletach publicznych czasem utrzymuje się jej podwyższony poziom. Obecnie najczęściej parawany wykonuje się z płyt wiórowych lub laminowanych płyt HPL. Wykonane z drewnianych kawałków płyty wiórowe nie są co prawda odporne na działanie wody, ale przed zamontowaniem ich w toaletach zabezpiecza się je warstwami ochronnymi np. laminowanymi okleinami. To zupełnie wystarcza, aby dobrze spełniały swoją rolę jako elementy zabudowy. Jedną z ważniejszych zaletą takiego rozwiązania jest stosunkowo niska cena płyt drewnopochodnych.

Dużo lepsze właściwości wodoodporne mają laminowane płyty HPL. Są tak dobrze zabezpieczone przed wilgocią, że często używa się ich nawet do budowy kabin prysznicowych. Zawdzięczają to swojemu głównemu składnikowi – termoutwardzalnym żywicom syntetycznym, które nie pozwalają wniknąć wilgoci do środka płyty i zachowują te właściwości na długie lata. Pod tym względem nie mają sobie równych i dlatego często są wykorzystywane jako materiał do zabudowy wewnątrz pomieszczeń sanitarnych. To dodatkowy powód, aby to właśnie z płyt HPL wykonać parawany między pisuarami – dzięki temu cała zabudowa WC i innych pomieszczeń sanitarnych może być skonstruowana z tego samego materiału. Pozwala to w spójny sposób zaaranżować całe wnętrze, a atrakcyjny wystrój może dopełnić gra kolorów, ponieważ płyty z żywic syntetycznych są wytwarzane we wszystkich odcieniach z palety barw RAL. Daje to projektantom bardzo duże pole do popisu.

Ważne jest także, aby elementy konstrukcyjne i mocujące do ściany – stelaże, śruby, stopki również były wykonane z elementów wytrzymałych na działanie wilgoci. Najczęściej wytwarza się je z odpowiednio zabezpieczonego aluminium lub stali nierdzewnej. Razem z płytami HPL tworzą one wyjątkowo trwałą i odporną konstrukcję.

Kształty przegród do wyboru

Najprostsze przegrody pisuarowe mają kształt prostokąta. Standardowy parawan wytwarzany w naszej firmie ma wymiary 525x1250 mm i po montażu bardzo dobrze wypełnia swoje zadania. Warto jednak dobrać kształt i wielkość płyt do aranżacji całego pomieszczenia. Projektanci firmy Sanipol mogą zaproponować nietypowe rozwiązania lub zastosować się do indywidualnych pomysłów zleceniodawcy. Płyty wiórowe i laminowane są bardzo łatwe do modelowania i można nadać im dowolny kształt.

Zapraszamy do zapoznania się z przykładami naszych realizacji i kontaktu ze specjalistami z firmy Sanipol. Realizujemy kompleksowe zabudowy wszystkich pomieszczeń sanitarnych w budynkach publicznych. Aranżujemy wygodne i praktyczne toalety także w pomieszczeniach o nietypowych układach.

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze