Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

kabiny WC

W budynkach publicznych o intensywnym ruchu należy stosować rozwiązania umożliwiającą szybką komunikację i obsługę. Dotyczy to także toalet i pomieszczeń sanitarnych – zwłaszcza w obiektach, które są czynne 24 godziny na dobę. Nowoczesna zabudowa z płyt HPL stosowana na dworcach czy lotniskach ułatwia klientom szybkie załatwianie potrzeb, a służby sprzątające nie tracą zbyt wiele czasu na utrzymanie tam porządku i higieny.

Źle zorganizowane toalety i umywalnie w budynkach publicznych mogę negatywnie wpływać na opinie klientów o placówce. Dobrze widzą o tym szefowie w centrach handlowych czy komercyjnych obiektach sportowych i dlatego szczególnie dbają o zastosowanie jak najlepszych rozwiązań. Nie chodzi tu o przeznaczanie na pomieszczenia sanitarne ogromnych przestrzeni z wieloma stanowiskami, ale raczej o takie ustawienie zabudowy WC i innych sanitariatów, aby zapewnić klientom jak najszybszą obsługą bez oczekiwania w kolejkach. Sprzyjają temu nie tylko specjalne rozwiązania projektantów, ale również nowoczesne materiały do budowy kabin, blatów czy przegród między pisuarami.

Jak skrócić pobyt w toalecie?

W dobrze urządzonych toaletach publicznych czas potrzebny gościom na pobyt w nich jest krótszy niż w pomieszczeniach źle zaprojektowanych. Często decydują o tym drobiazgi, jak np. samozamykające drzwi wejściowe. Choć skracają one nieznacznie czas pobytu w środku, to razem z innymi rozwiązaniami dają dużo większą przepustowość w ustępach publicznych.

Ważna jest także konstrukcja zabudowy sanitarnej. Wolna przestrzeń przy podłodze jest najszybszym sposobem na zorientowanie się czy kabina ustępowa jest wolna czy zajęta. Dopiero w drugiej kolejności goście patrzą na zmieniające się oznaczenia uruchomiane przy zamknięciach. To dlatego w wielu obiektach nie stosuje się już informacji „wolne/zajęte”. Ważniejsze jest natomiast, aby zasuwa czy zamek miał prostą i szybką w obsłudze konstrukcję. W ten sposób każdy pobyt w toalecie skraca się o następne sekundy.

W męskich toaletach ważne jest zainstalowanie pisuarów. Ich użytkownicy spędzają w tym pomieszczeniu średnio trzy razy mniej czasu niż osoby korzystające z kabin. Jeśli więc mężczyzna ma wybór, dobrze jest zachęcić go, aby wybrał pisuar, a nie kabinę. W podjęciu takiej decyzji pomaga mu zastosowanie parawanów między stanowiskami. Zachęcają one do korzystania z tych miejsc zwłaszcza osoby wymagające intymności.

Umywalki powinny znajdować się poza kabinami, w bliskiej odległości od drzwi. Ich użytkownicy krócej myją dłonie, jeśli widzą wchodzące kolejne osoby do toalety. Blaty pod umywalki muszą być wykonane z materiału, który łatwo się myje i wyciera.

Sprawne czyszczenie pomieszczeń sanitarnych

Utrzymanie czystości w pomieszczeniach sanitarnych budynków publicznych musi być bardzo sprawnie zorganizowane. Dotyczy to zwłaszcza obiektów o intensywnym ruchu, a na lotniskach czy dworcach działających przez całą dobę, sprzątanie powinno odbywać się wręcz błyskawicznie.

Stało się to możliwe dzięki specjalnej konstrukcji kabin ustępowych oraz szczególnym zaletom materiałów, z których wykonana jest nowoczesna zabudowa. Pozwalają na to płyty HPL, czyli laminaty uzyskiwane z termoutwardzalnych żywic syntetycznych. Są one niezwykle wytrzymałe i łatwe w montażu, ale ich największą zaletą jest to, że zupełnie nie chłoną wody i wilgoci. Pozwala to szybko wycierać zabrudzenia z kabin toaletowych, blatów czy przegród. Ponieważ są idealnie gładkie, to brud nie przywiera do nich mocno i łatwo go usunąć. Płyty są odporne także na działanie detergentów.

Laminaty HPL są stosunkowo lekkim materiałem, co umożliwia wykonanie kabin z pozostawioną wolną przestrzenią przy podłodze. Konstrukcja oparta jest wtedy na metalowych nóżkach o wysokości minimum 15 cm lub wręcz podczepiona do sufitu. Ponieważ ścianki nie dochodzą do podłoża, to bardzo łatwo i szybko myje się podłogi w takim pomieszczeniu. W ten sposób nowoczesne płyty HPL pomogły do minimum skrócić czas potrzebny na utrzymanie porządku w pomieszczeniach sanitarnych.

Firma Sanipol ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i realizacjach zabudowy w toaletach, umywalniach, pomieszczeniach z natryskami czy w szatniach basenowych. Zapraszamy właścicieli i administratorów obiektów, w których panuje intensywny ruch do korzystania z naszych usług. Nasi specjaliści są stale do dyspozycji – wystarczy zadzwonić lub napisać maila. Z przyjemnością udzielimy wszelkich wyjaśnień.

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze